Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/s/t/u114945/public_html/web/index/cmsimple/cms.php on line 41

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/s/t/u114945/public_html/web/index/cmsimple/functions.php on line 11
Studne-Ruzek.sk - Podmienky pre výkop studne
 
 
 
 
 
O firme Ružek > Podmienky pre výkop studne

Podmienky pre výkop studne


Cenník a podmienky pre výkop studne sú uvádzané ako rozpočet na studňu o vnútornom priemere skruží 1m.


1.

Cena za 1m - na požiadanie - v tejto cene je zahrnutý výkop, skruže o vnútornom priemere 1m, betónový poklop - dve polovičky, osadenie skruží, prenájom el.kompresora a kalových čerpadiel. Cena platí aj pri kopaní studne v skale, pokiaľ je kameň štiepaťeľný el.kompresorom.
V prípade zvýšenej tvrdosti horniny sa cena nenavyšuje, pretože v cene výkopu so zbíjačkami je el. kompresor.
 
Cena za dopravu  skruží záleží od miesta výkopu.
 

2.

Hľadanie vhodného miesta pre výkop studne prútkami zabezpečí firma v cene výkopu, avšak za prútkarčenie sa vypláca záloha 20€, ktorá sa po realizácii studne odráta z ceny studne. Firma Ružek dáva záruku na vodu pri výkope, ale neručí za trvácnosť množstva vody (výstavba v okolí, odvodnenie, kanály a podobne).


3.

V prípade záujmu vieme zabezpečiť  montáž čerpadla,kohútik s tečúcou vodou zo studne,prípravu pre závlahy ako aj kompletné riešenie pre vašu záhradu cez firmu s ktorou máme veľmi dobré niekoľkoročné  skúsenosti.

4.

Doprava skruží sa účtuje podľa miesta výkopu.

Pozor na podvodných dodávateĺov podomácky vyrábaných skruží!!!

 
V poslednom období  sme zaznamenali niekoľko ohováračských útokov na našu firmu zo strany konkurencie čo sa týka použitého materiálu, konkrétne skruží a kvality odvedených prác. V žiadnom prípade nekamuflujeme výsledok odvedenej práce, neponáhľame sa k ďaľšej zákazke na úkor kvality - práve naopak,pracujeme len pre toho komu výkop neponáhľa a počká si na náš voľný termín a už vôbec nemeníme dohodnuté ceny počas vykonávania prác u zákazníka!
 
Vzhľadom na to že mnoho zákazníkov sa snaží znížiť náklady na  studňu napr.kúpou lacnejších skruží,s tým že samotný výkop vykoná naša firma,vás upozorňujem na  podvodníkov ktorý
podomácky vyrábajú skruže falcové aj bezfalcové "najvyššej kvality" za najlepšie ceny. Mnoho studní na ktorých sme vykonávali údržbu - jednalo sa o studne staré len niekoľko rokov - sa takéto skruže rozpadávali.Mnoho zákazníkov nás žiada aby sme vypažili ich existujúce studne menšími skružami kvôli deštrukcii použitých skruží pri výkope.Kvalitné skruže tvoria základný skelet studne,preto nie je vhodné šetriť na tomto materiáli.Skruže ktoré dodáva firma Ružek majú certifikát kvality.To znamená že skruže v istých časových intervaloch absolvujú tlakové/deštrukčné/skúšky,skúšky na priepustnosť vody na samotnom plášti a v konečnom dvôsledku tesnosť falcov/zámkov/nakoľko skruže ktoré dodáva firma Ružek majú perodrážku.Perodrážka vo falcoch skruží zaručuje profesionálne utesnenie spojov proti prenikaniu nežiaducej dažďovej vody do studne.Výrobcovia podomácky vyrábaných skruží s klasickými falcami tiež tvrdia že ich falce sa dajú utesniť izolačnou penou ale je to mylná informácia.Keď zaizolujete klasické skruže/tie sa dajú zapeniť iba pred samotným osadením do výkopu,pred podkopávaním tak pri podkopávaní aj pri najmenšom pohybe skruží sa tesnenie v spojoch naruší.Pri podkopávaní  sa celý stĺpec podkopávaných skruží láme v každom spoji.
Perodrážka skruží ktoré dodáva firma Ružek obsahuje rádiusové časti kombinované s rohovými uhlami ktoré zaručujú tesnosť spojov a vložením elastomerového tesnenia sa spoj medzi skružami profesionálne utesní,viď foto. Elastomerové tesnenie je gumový okrúžok ktorý sa vloží do falcu skruží ,spoj je rozoberateľný  a trvácny.Guma je potravinársky nezávadná.Tesnenie spĺňa všetky normy pre utesnenie spojov a pri podkopávaní skruží nehrozí jej porušenie.
Utesnenie spojov skruží vo vodonosnej časti studne doporučujeme až po odskúšaní studne na pieskovanie.Zatesnenie spojov studne nie je vždy vhodné vzhľadom na to že voda sa kumuluje okolo skruží z vonkajšej strany a potom silou vyviera z dna studne /pri úplnom odčerpaní /čo má za následok rozkalenie dna studne aj napriek štrkovému lôžku vytvorenému na jej dne.Preto radšej volíme voľný odtok vody od vodonosnej časti studne spomedzi falcov  priebežne po celej dĺžke  hĺbky studne.
Skruže vieme dodať na požiadanie zákazníka aj so schodíkmi.Schodíky sú pogumované,nehrdzavejúce,protišmykové s atestom bezpečnosti - to znamená že aj po 30 rokoch viete bezpečne zostúpiť na dno studne v prípade montáže čerpadla alebo jeho údržby,poprípade údržby studne,alebo keď vám do studne nedopatrením niečo  padne.
Cena našich skruží je určite prijateľnejšia ako cena skruží ponúkaných podomácky vyrábaných od " profesionálnych výrobcov "- zavolajte na tel.0904 672 846 a presvedčte sa. Fotografie tesnení nájdete v sekcii Galéria.

5.

Ponúkame vývoz odpadu a vývoz zeminy kontajnerovou dopravou. Vývoz odpadu zabezpečujeme v 5 kubíkových a 7 kubíkových kontajneroch. Likvidujeme komunálny a stavebný odpad za najvýhodnejšie ceny - informácie a odhad cien radi poskytneme na našom čísle 0903 243 184

6.

Studňa  može byť o nádobe - v ílovom podlaží – nízky prítok ale vysoký stĺpec, alebo o prítoku, ak sa prerazí do zvodnelého podlažia. Firma Ružek dáva 100% záruku na vodu. V štrkovom podlaží dokážeme raziť studňu až do prítoku 60 000l za 1hod.

7.

Sutina sa v prípade nutnosti ak nie je možné sutinu uložiť na pozemku nakladá  do kontajnerov.

8.

Cena kontajnera nie je súčasťou dodávky. Cena za 1 kontajner pristavenie, odvoz a likvidácia sutiny sa účtuje podľa miesta výkopu.

9.

Cena za naloženie jedného kontajneru je 33,19€. V prípade že kontajner bude  od studne vzdialený viac  jako 30m, potom sa účtuje na deň 33,19€  za nakladanie kontajnera.

10.

Doprava skruží a kontajnerov sa uhrádza ihneď po ich pristavení, práca sa uhrádza po dokončení studne.

11.

V prípade, že sa skruže zaseknú pri podkopávaní, tak následne sa pokračuje so skružami o vnútornom priemere 80cm a s vonkajším priemerom 93cm. Jedná sa o atypickú výrobu, kde cena za 1 kus činí 41,49€. Výkop bude pokračovať pokiaľ to bude technicky možné. Nie je možné ručiť za kolmosť uloženia skruží pri podkopávaní.

12.

Po vykopaní studne nerobíme obsyp okolo skruží. Obsyp sa robí až po niekoľkonásobnom odčerpávaní studne tak, aby prebehla vodná erózia v okolí studne.

Obsyp si zabezpečí investor, prípadne túto prácu vykoná naša firma. Štrk a práca bude spoplatnená podľa cenníka a okolností pri obsype, vzhľadom na vzdialenosť, množstvo štrku a podobne.

13.

Pri narazení na tekuté piesky sa vyberie ešte 10 vedier s celkovým objemom 0,5 metra kubického a práca sa zastaví. Studne v piesku majú malý vodný stĺpec ale dostatočný prítok. Technicky nie je možné pokračovať ďalej, pretože piesky budú stále pritekať a teda sa nedá dostať do hĺbky. V prípade malej kapacity vody sa celá záležitosť rieši prečerpávajúcim systémom. Pri razení v tekutých pieskoch sa účtuje hĺbka na počet položených skruží, nie skutočná hĺbka studne!

14.

Realizácia studní vo vzdialenosti nad 30km od mesta Pezinok je spoplatnená sumou 0,25€ za 1km za dopravu.                                                     

15.

V prípade záujmu firma zabezpečí povolenie pre výkop studne a projektovú dokumentáciu so stavebným dozorom.V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať v sekcii Kontakt. 

 
Studne-Ruzek.sk